Notebook Lenovo [21U2008KTH] ThinkPadE14G7 Ultra7 258V/32GB/1TB SSD/14.0″/W11P
BrandLenovo
ModelThinkPad E14 G7
Display14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare 45% NTSC 60Hz
ProcessorIntel Core Ultra 7 258V (12 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.2 GHz up to 4.8 GHz/ with NPU 47 TOPS)
RAM32GB Soldered LPDDR5x-8533; MoP Memory
Storage1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0
GraphicsIntegrated Graphics: Intel Arc Graphics 140V (8-Xe Cores; up to 1.95 GHz; 64 TOPS)
Touch ScreenNone
Port1x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps;
1x USB-A 3.2 Gen 2 10Gbps;
1x USB-C 3.2 Gen 2×2 20Gbps (PD 3.1 / DP 1.4);
1x USB-C (Thunderbolt 4) 40Gbps (PD 3.1 / DP 2.1);
1x HDMI;
1x Audio jack (3.5mm);
1x RJ-45
CameraFHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter
Battery48Wh; 65W USB-C (3-pin)
KeyboardBacklit; Thai
NumpadNone
WirelessIntel Wi-Fi 6E AX211 802.11ax 2×2 + BT5.3
OSWindows 11 Pro
Dimension313 x 220.3 x 20.5 mm
WeightStarting at 1.34 kg
Warranty3Y Premier Support Upgrade from 1Y Courier/Carry-in
THB 47,600.00ราคา
ราคารวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7% แล้ว