Notebook Asus (90NX09C1-M00820) ExpertBook PM1403CDA-S60222WS Ryzen 5 150/16GB
| Brand | Asus |
| Model | ExpertBook PM1403CDA-S60222WS |
| Display | 14.0″ FHD (1920 x 1080) 16:9; 300nits; NTSC: 45%; 60Hz; 700:1; Anti-glare display |
| Processor | AMD Ryzen 5 150 (19 MB Cache/6-Cores/12-Threads/3.3 GHz up to 4.55 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB DDR5 SO-DIMM |
| Storage | 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: AMD Radeon 660M (6-Cores; 1900 MHz) |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1; 2x USB-C 3.2 Gen 2 (DP / PD); 1x HDMI 1.4; 1x Combo Audio Jack; 1x RJ-45 |
| Camera | 1080p FHD camera With privacy shutter |
| Battery | 50WHrs 3S1P 3-cell Li-ion; 65W USB-C AC Adapter |
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard with FingerPrint |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2×2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 32.45 x 21.44 x 1.97 ~ 1.97 cm |
| Weight | Start from 1.40 kg |
| Warranty | 1Y OnSite Service; Accidental Damage Protection + 2Y OnSite Service |
THB 18,990.00ราคา




.png)