Notebook ASUS (90NX0881-M01YV0) ExpertBook P1503CVA-S71748WS i7-13620H/16GB
| Brand | Asus |
| Model | ExpertBook P1 P1503CVA-S71748WS |
| Display | 15.6″ IPS FHD (1920 x 1080) 16:9; Wide view; Anti-glare display; LED Backlit; 300nits; NTSC: 45%; Screen-to-body ratio:87%; Non-Touh |
| Processor | Intel Core i7-13620H (24 MB Cache/ 10-Cores(6P-4E)/16-Threads/ up to 4.90 GHz Turbo) |
| RAM | 16GB DDR5 SO-DIMM/ Up to 64GB (2x 32GB) |
| Storage | 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel UHD Graphics |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1; 2x USB-C 3.2 Gen 2 (PD / DP); 1x HDMI 1.4 Up to 3840x2160p/30Hz; 1x Combo Audio Jack; 1x RJ-45 |
| Camera | 720p HD Camera with Privacy Shutter |
| Battery | 50Wh 3-Cell; 65W USB-C Adapter |
| Keyboard | Chiclet Keyboard with Num-key; Fingerprint |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 6 (802.11ax) 2×2 + BT 5.4 |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 35.95 x 23.22 x 1.99 ~ 1.99 cm |
| Weight | Start from 1.61 kg |
| Warranty | 3 Years onsite(1 Year perfect warranty) |
THB 29,990.00ราคา




.png)