Notebook Asus (90NX0871-M024E0) ExpertBook P1403CVA-S61872WS Core 3 100U/8GB
| Brand | Asus |
| Model | ExpertBook P1503CVA-S72599WS |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080) 16:9; NTSC: 45%; 300nits; LED Backlit; 60Hz; 800:1; Anti-glare display |
| Processor | Intel Core 3 100U (10 MB Cache/ 6-Cores(2P-4E)/8-Threads/ 1.2 GHz up to 4.7 GHz Turbo) |
| RAM | 8GB DDR5 SO-DIMM |
| Storage | 512GB M.2 2280 NVMe+AC11 PCIe 4.0 SSD |
| Graphics | Integrated Graphics: Intel Graphics |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 1; 2x USB-C 3.2 Gen 2 (PD / DP); 1x HDMI 1.4 Up to 3840x2160p/30Hz; 1x Combo Audio Jack; 1x RJ-45 |
| Camera | 720p HD camera With privacy shutter |
| Battery | 42WHrs 3S1P 3-cell Li-ion; 65W USB-C AC Adapter |
| Keyboard | Chiclet Keyboard with Num-key |
| Numpad | Yes |
| Wireless | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2×2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 35.95 x 23.22 x 1.99 ~ 1.99 cm |
| Weight | Start from 1.61 kg |
| Warranty | 1Y OnSite Service; Accidental Damage Protection + 2Y OnSite Service |
THB 16,990.00ราคา




.png)