Notebook ASUS (90NX0861-M00D70) ExpertBook P5405CSA-NZ0320WS Ultra 5 226V/16GB
| Brand | Asus |
| Model | ExpertBook P5405CSA-NZ0320WS |
| Display | 14.0″ WQXGA (2560 x 1600) 16:10; Wide view; Anti-glare display; 400nits; LED Backlit; 144Hz |
| Processor | Intel Core Ultra 5 226V (8 MB Cache/ 8-Cores(4P + 4E)/8-Threads/ 2.1 GHz up to 4.5 GHz/ with NPU 40 TOPS) |
| RAM | 16GB LPDDR5X Memory on Package |
| Storage | 1TB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Graphics | Integrated graphics: Intel Arc Graphics 130V (7-Xe Cores; up to 1.85GHz; 53 TOPS) |
| Port | 2x USB-A 3.2 Gen 2; 2x USB-C (Thunderbolt 4) (DP / PD); 1x HDMI; 1x Combo Audio Jack |
| Camera | 1080p FHD camera with IR function to support Windows Hello With privacy shutter |
| Battery | 63WHrs 3S1P 3-cell Li-ion; 65W USB-C AC Adapter |
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard with Fingerprint |
| Numpad | None |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2×2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card |
| OS | Windows 11 Home |
| Dimension | 312.0 x 223.2 x 14.9 mm |
| Weight | Start from 1.27 kg |
| Warranty | 3 Years onsite (1 Year Perfect warranty) |
THB 39,990.00ราคา




.png)