Notebook Acer Swift 14 AI SF14-51-51TJ (NX.J2HST.002) Ultra 5 226V/16GB/512GB
CPUIntel® Core™ Ultra 5 processor 226V (8M Cache, 2.1GHz up to 4.5GHz) / Intel EVO
Memory16GB LPDDR4X (onboard)
Hard Disk512GB M.2 NVMe PCIe Gen4 SSD
Graphic CardIntel Arc Graphics
Optical DriveNone
Display14 inch OLED WUXGA (1920x1200) DCI-P3 100%,Acer CineCrystal™ (16:10), high-brightness (400 nits)
TouchScreenNone
Keyboard/MouseFinger print Reader Backlit Keyboard
USBUSB4® 40Gbps USB charging 5 V; 3 A 2 x USB 3.2 Gen 1 with one featuring power off USB charging
PortThunderbolt™ 4 DC-in port 20 V; 100 W HDMI® 2.1 port with HDCP support Headphone/speaker jack
Sound / AudioDTS® X:Ultra Audio
CameraQHD Camera,1440p QHD IR HDR camera + privacy shutter
NetworkIntel® Killer™ Wi-Fi 7, 2x2 MU-MIMO technology, Supports Bluetooth® 5.4 or above
Battery65 Wh 3-cell Li-ion battery
OSWindows 11 Home + Office Home & Student 2021
Weight1.26 kg
Warranty3 Years (Parts & Labor)
ColorSteam Blue
THB 39,900.00ราคา
ราคารวมภาษีมูลค่าเพิ่ม 7% แล้ว